USA: już ponad tysiąc zgonów z powodu Covid-19 w ciągu doby. Łącznie - blisko 185 tys.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 września 2020 08:21

1066 osób zmarło we wtorek w USA na Covid-19 - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore (JHU). Tym samym bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wzrósł do 184 629.

USA: już ponad tysiąc zgonów z powodu Covid-19 w ciągu doby. Łącznie - blisko 185 tys.
Dane te oznaczają, że na 100 tys. mieszkańców z powodu koronawirusa śmierć w USA poniosło 56 Fot. Shutterstock

Dane te oznaczają, że na 100 tys. mieszkańców z powodu koronawirusa śmierć w USA poniosło 56. To poziom podobny do takich państw jak Włochy (59), Brazylia (58) i Szwecja (57).

Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) twierdzi, że 94 proc. ofiar śmiertelnych epidemii w USA oprócz Covid-19 miało choroby towarzyszące. Główny epidemiolog kraju Anthony Fauci wyjaśnia, że nie oznacza to jednak, iż koronawirus nie jest przyczyną zgonów tych osób.

- Liczby o których się mówi, ponad 180 tys., to prawdziwe dane dotyczące zgonów na Covid-19. Niech nie będzie w tej kwestii nieporozumień - nie ma 9 tys. ofiar śmiertelnych Covid-19, jest ponad 180 tys. ofiar śmiertelnych - tłumaczył Fauci we wtorkowej rozmowie z telewizją ABS News.

Jak informuje we wtorek CNN, raport grupy zadaniowej Białego Domu poświęconej koronawirusowi ostrzega przed gwałtownym wzrostem liczby wykrywanych przypadków SARS-CoV-2 w Iowa. Cotygodniowe sprawozdanie głosi, że stan ten znajduje się w "czerwonej strefie".

Eksperci wzywają do wprowadzenia w Iowa obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych oraz zamknięcia barów. Jako główny czynnik przyczyniający się do rozpowszechniania się wirusa uznają powrót studentów na uczelniane kampusy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum