PAP/Rynek Zdrowia | 26-01-2021 20:40

USA: goryl chory na Covid-19 dochodzi do siebie po terapii przeciwciałami

Goryle z San Diego Zoo Safari Park, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wracają do zdrowia. Wśród nich jest 49-letni samiec, który był poddany terapii przeciwciałami - poinformowała we wtorek (26 stycznia) agencja AP.

Goryl o imieniu Winston miał zapalenie płuc, prawdopodobnie spowodowane przez koronawirusa, a także chorobę serca. Fot. Shutterstock

Goryl o imieniu Winston miał zapalenie płuc, prawdopodobnie spowodowane przez koronawirusa, a także chorobę serca. Stał się bardziej aktywny od czasu podania antybiotyków, leków nasercowych i rozpoczęcia terapii przeciwciałami - poinformowała w oświadczeniu szefowa San Diego Zoo Safari Park Lisa Peterson.

Goryle z zoo zostały zbadane na początku stycznia po tym, jak dwa z nich zaczęły kaszleć. Zakażenie potwierdzono u trzech członków stada. Zwierzęta prawdopodobnie zostały zarażone przez opiekuna, u którego na początku stycznia potwierdzono Covid-19.

Lekarze weterynarii przygotowują się do podania gorylom w zoo w San Diego szczepionki przeciw Covid-19, przygotowanej specjalnie dla zwierząt. Planowane jest także szczepienie innych gatunków uważanych za podatne na infekcję.