USA: chirurg żąda zwrotu swojej nerki

Autor: wp.pl/ Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2009 20:04

49-letni mężczyzna żąda od swojej byłej żony zwrotu nerki, albo rekompensaty w wysokości 1,5 miliona dolarów. Richard Batista podarował narząd swojej żonie w 2001 roku - w czasach, gdy jego relacje z nią wyglądały zupełnie inaczej.

Batista, który z zawodu jest chirurgiem tłumaczy, że w chwili, gdy godził się na oddanie nerki swojej żonie Dawnell, jego relacje z nią wyglądały zupełnie inaczej. Gdy zdecydował się na wzięcie udziału w procedurze medycznej ratującej życie kobiecie, nie wiedział jeszcze, na jaki krok zdecyduje się wkrótce małżonka. Miesiąc po przeprowadzeniu operacji, Dawnell Batista przyniosła mężowi wniosek o rozwód.

- Ona miała romans, potem nie zgodziła się na pojednanie i przyniosła mi papiery rozwodowe, w momencie, gdy przygotowywałem się do operacji ratującej życie kolejnej osobie - opowiada rozgoryczony Batista.

Stacja CBS podała, że Richard Batista poinformował już o podjętych krokach prawnika swojej byłej żony. Z pewnością będziemy śledzić dalszy przebieg tej sprawy. Wydaje się jednak, że w przypadku, gdyby sąd przyznał rację mężczyźnie - kwota 1,5 miliona dolarów, którą musiałaby zapłacić nielojalna żona, nie jest wygórowaną sumą za możliwość dalszego egzystowania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum