USA: blisko 116 tysięcy dolarów dla WOŚP

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2014 19:54

Blisko 116 tys. dolarów zebrano podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey. Są to jeszcze niepełne dane, nieuwzględniające datków zbieranych do skarbonek WOŚP.

- Liczenie pieniędzy trwa, bo spływają jeszcze puszki. Nie zakończyły się też jeszcze aukcje w internecie. Ostateczna suma na pewno będzie wyższa, wydaje się, że pobijemy ubiegłoroczny rekord i dojedziemy do ok. 80 tys. dolarów - poinformowała PAP Anna Maria Szewczak z głównego sztabu WOŚP w Chicago.

W Chicago pieniądze zbierano do ponad 200 puszek, rozmieszczonych głównie w polskich sklepach i siedzibach polonijnych firm. W akcję zaangażowanych było 230 wolontariuszy. W tym roku powstało 15 minisztabów. W New Jersey zebrano - jak wynika ze wstępnych obliczeń - ok. 26 tysięcy dolarów. Nie uwzględniono w tej kwocie jeszcze datków wrzucanych do skarbonek.

Orkiestrę wspierali darami i występami sportowcy, artyści, zespoły muzyczne, firmy. W sklepach, organizacjach, agencjach polonijnych itp. rozmieszczono ok. 80 skarbonek WOŚP.

W Nowym Jorku według wstępnych danych w ciągu trzydniowego maratonu zakończonego w niedzielę zgromadzono 18 tys. dolarów. Najwięcej funduszy przysporzyła aukcja i loteria.

Wśród darczyńców, osób, które przekazały jakieś przedmioty na loterię i aukcję oraz wolontariuszy, znaleźli się także mieszkańcy pobliskich miasteczek. Do akcji w polonijnych firmach, kościołach i instytucjach wspierających WOŚP przyłączyli się także Amerykanie.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum