USA: Orkiestra zagra za oceanem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2013 12:07

W siedmiu amerykańskich stanach, a także w Waszyngtonie (okręgu stołecznym) zagra w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W metropolii nowojorskiej koncertować będzie po raz jedenasty.

USA: Orkiestra zagra za oceanem

Na nowojorskim Greenpoincie głównym wydarzeniem będzie sobotni (12 stycznia) koncert z udziałem Maksymiliana "Maxa" Kubisia, Dzieci PRL-u, Awangardy i Chupacabry. 

Pośród wystawionych na licytacje gadżetów znajdą się m.in. grafika wybitnego, zmarłego w sierpniu artysty Jana Sawki, koszulka z autografami piłkarzy New York Red Bulls oraz olimpijska czapeczka z autografem srebrnej medalistki z Londynu Sylwii Bogackiej. 

Polonia z New Jersey wesprze WOŚP, poczynając od piątku (11 stycznia) m.in. podczas trzydniowej imprezy w klubie Wisła w Garfield. Swój udział zapowiedział np. pięściarz Tomasz Adamek. W niedzielę (12 stycznia) orkiestra zagra w klubach Amsterdam w Linden oraz Dingbatz w Clifton. 

W Chicago niedzielny (12 stycznia) finał odbędzie się w salach widowiskowych Copernicus Center. W programie koncerty polonijnych zespołów muzycznych, scena dziecięca, wystawa prac artystów i aukcja. Pierwsze imprezy, jak też zbiórka pieniędzy, rozpoczęły się już wcześniej. 

W Waszyngtonie orkiestra zagra w niedzielę (12 stycznia) po raz pierwszy. W stołecznym oddziale nowojorskiej Fundacji Kościuszkowskiej kweście towarzyszyć będą m.in. występy młodzieżowego teatru, kabaretu, dzieci ze szkoły polskiej przy ambasadzie RP. Na loterii fantowej wylosować będzie można model Dreamlinera, kursy narciarskie, kursy karate, grafiki, albumy, itp. 

W tym roku w Ameryce orkiestra zagra również w polonijnych środowiskach w stanach Connecticut, Massachusetts, Rhode Island i Wirginia Zachodnia. 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum