UNICEF: ponad 700 tys. zł od Polaków dla dzieci w Czadzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2013 14:02

715 tys. 199 zł zebrał do tej pory UNICEF Polska na rzecz niedożywionych dzieci w Czadzie. Pieniądze umożliwiły już m.in. terapię dla blisko 115 tys. ciężko niedożywionych dzieci oraz dostarczenie czystej wody i artykułów sanitarnych do ośrodków zdrowia w regionie Sahelu.

UNICEF: ponad 700 tys. zł od Polaków dla dzieci w Czadzie

Jak podano w komunikacie przesłanym w poniedziałek (28 stycznia) PAP, pieniądze te zostały też przeznaczone na zakup "rodzinnych zestawów sanitarnych" (wiader, kanistrów, mydła i tabletek uzdatniających wodę), 15 tys. dawek leków przeciwmalarycznych oraz 10 tys. moskitier w 20 dystryktach Czadu dotkniętych powodzią.

Dodatkowo UNICEF przeszkolił 400 osób w zakresie uzdatniania wody i dbania o higienę, a 249 wolontariuszy z lokalnych społeczności poinstruowano, jak rozpoznawać przypadki cholery. Zaangażowano też 200 pielęgniarek i 130 sanitariuszy, którzy mają nieść potrzebującym pomoc medyczną w regionie Sahelu - poinformował UNICEF Polska.

Ponadto 1660 dzieci objęto programem pomocowym, w ramach którego będą mogły kontynuować naukę przerwaną z powodu kryzysu żywnościowego. Ufundowano im również zestawy "Szkoła w pudełku". UNICEF zapewnił 3 tys. dzieci wsparcie psychologiczne w przypadkach zagrożenia przemocą wynikającą z rozdzielenia ze swoimi rodzinami, wczesnym małżeństwem i nielegalnym handlem dziećmi.

Jak podał UNICEF Polska, w Czadzie co 7 minut jedno dziecko umiera z głodu. Według najnowszego raportu UNICEF ponad 127 tysięcy dzieci cierpi z powodu ciężkiego niedożywienia. Susza, nawracające epidemie odry, cholery i polio, a także konflikt w Libii przyczyniły się do dramatycznego pogorszenia sytuacji wielu rodzin w Czadzie. Ze względu na wzrost cen żywności bardzo często rozdzielają się one w poszukiwaniu jedzenia - informuje UNICEF.

Dzieciom w Czadzie można pomóc, wchodząc do końca marca na stronę internetową www.unicef.pl/czad. Za pośrednictwem strony można dokonać darowizny; każde przekazane 75 zł zapewnia 54 opakowania ratującej życie żywności terapeutycznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum