UNICEF apeluje o pomoc humanitarną dla Mali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2013 15:12

UNICEF alarmuje, że na pomoc humanitarną dla Mali organizacja potrzebuje 82 mln USD. Do tej pory udało się zebrać 7 proc. całej kwoty - poinformowano w komunikacie przesłanym PAP w piątek (1 lutego).

UNICEF apeluje o pomoc humanitarną dla Mali

Jak podaje UNICEF Polska, konflikt w Mali spotęgował problem braku żywności, dlatego sytuacja dzieci i rodzin w Mali bardzo się pogorszyła. UNICEF intensyfikuje swoje działania humanitarne w tym regionie, aby zapewnić dzieciom dostęp do opieki medycznej, żywności, czystej wody, edukacji oraz ochronę przed wykorzystywaniem.

Aby wesprzeć działania UNICEF w Mali należy wejść na stronę www.unicef.pl. Można tam dokonać jednorazowej darowizny lub zlecić comiesięczny przelew na konto organizacji. W ramach akcji "Prezenty bez pudła" można też kupić potrzebującym szczepionki przeciwko polio i odrze, mleko terapeutyczne stosowane w leczeniu ciężkiego niedożywienia oraz m.in. moskitiery, zestawy przyborów szkolnych i tabletki do uzdatniania wody.

Konflikt między islamskimi rebeliantami a siłami rządowymi trwa w Mali od początku ub. roku. Działania przeciwko islamistom mającym powiązania z Al-Kaidą prowadzi obecnie, oprócz armii malijskiej, 3500 żołnierzy francuskich wspieranych przez 1400 żołnierzy z państw Afryki Zachodniej oraz kontyngent z Czadu. Polski rząd planuje wysłać do Mali dwudziestoosobową wojskową misję, która ma szkolić malijską armię.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum