×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

UNICEF Polska zebrała już 1,5 mln zł na leczenie dzieci w Sudanie Płd.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia25 stycznia 2019 09:25

UNICEF w Polsce zebrał już ponad 1,5 mln złotych na wsparcie dla dzieci w Sudanie Południowym - poinformowała organizacja w piątkowym (25 stycznia) komunikacie. Pieniądze będą przeznaczone na leczenie dzieci cierpiących z powodu niedożywienia.

UNICEF Polska zebrała już 1,5 mln zł na leczenie dzieci w Sudanie Płd.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od listopada UNICEF Polska prowadzi akcję "Uratuj dziecko w Sudanie Południowym", w ramach której poprzez stronę unicef.pl/sudan można przekazać darowiznę na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci. W ciągu dwóch miesięcy Polacy przekazali na ten cel ponad 1,5 mln zł.

- Ogromnie im za to dziękujemy, bo za tę kwotę jesteśmy w stanie uratować wiele istnień. Jednocześnie nie ustajemy w wysiłkach, aby nieść pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci w Sudanie Południowym - powiedział dyrektor generalny UNICEF Polska Marek Krupiński.

Wojna w Sudanie Południowym trwa od 5 lat. Brak bezpieczeństwa żywnościowego i dostępu do czystej wody dotknął ponad połowę mieszkańców kraju. W najgorszej sytuacji są dzieci cierpiące na skutek niedożywienia. Lata konfliktu zdewastowały gospodarkę Sudanu Południowego - wysoka inflacja spowodowała, że większość podstawowych produktów żywnościowych jest zbyt droga dla wielu rodzin, co zaostrza poziom niedożywienia wśród dzieci.

Zebraną dotychczas kwotę UNICEF przeznaczy na pomoc dla dzieci będących w ośrodkach zdrowia położonych na szczególnie zagrożonych obszarach oraz w miejscach, gdzie do tej pory dzieci skrajnie niedożywione nie miały dostępu do odpowiedniej terapii. Ponadto organizacja wyposaży ośrodki zdrowia w leki i sprzęt. UNICEF dostarczy gotową do spożycia żywność terapeutyczną (pastę, mleko terapeutyczne i herbatniki wysokoenergetyczne), która ratuje życie najbardziej niedożywionych dzieci. Dzięki zebranym pieniądzom przeprowadzone zostaną też m.in. szkolenia personelu w zakresie rozpoznawania i leczenia niedożywienia wśród dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze