Tydzień Zdrowia Nastolatków - w szkołach ćwiczenie "pajacyków"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2018 08:49

We wtorek w południe, w ramach trwającego od 18 do 24 marca Tygodnia Zdrowia Nastolatków promującego zwiększanie świadomości dorastających chłopców i dziewcząt, młodzież w szkołach będzie wspólnie wykonywać pajacyki. Nagrania pojawią się w mediach społecznościowych.

W projekcie chodzi m.in. o zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Działania podejmowane podczas Tygodnia Zdrowia Nastolatków każdego dnia koncentrują się wokół innych zagadnień. W niedzielę było to zapobieganie przemocy, w poniedziałek - profilaktyka i szczepionki. Temat wtorkowy to zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Na środę (21 marca) zaplanowano zdrowie psychiczne, w czwartek - rozwój seksualny i zdrowie, w piątek - używanie i nadużywanie substancji, a na sobotę - zdrowie jamy ustnej.

We wtorek, w dniu poświęconym odżywianiu i aktywności fizycznej, zapowiedziano akcję "Skok na zdrowie". Najbardziej aktywna szkoła otrzyma specjalną, sportową nagrodę.

W projekt Tydzień Zdrowia Nastolatków (ang. Global Teen Health Week) zaangażował się w Polsce m.in. Instytut Matki i Dziecka. 

- Global Teen Health Week to przedsięwzięcie realizowane na całym świecie - wyjaśniła PAP Anna Dzielska z Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży IMiD.

Projekt, jak zaznaczyła, realizuje kilkadziesiąt krajów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum