Tychy: powstaną ogród sensoryczny i plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2017 10:53

Pierwszy w mieście ogród sensoryczny oraz plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci powstaną wkrótce w Tychach - podały władze miasta.

Tychy: powstaną ogród sensoryczny i plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci
Ma też wkrótce powstać plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Ogród sensoryczny zaplanowano przy Zespole Szkół Specjalnych. Przestrzeń zostanie podzielona na cztery strefy: cichą ogrodniczą, cichą z elementami przyrody, strefę głośną i strefę placu zabaw.

W strefie cichej znajdą się m.in. domek ogrodnika, kaskada wodna i hotel dla owadów, labirynt, ścieżka sensoryczna tzw. bosych stóp i trawnik z grami terenowymi typu kółko-krzyżyk. W strefie głośnej będzie drewniana scena i cztery ścianki sensoryczne, które odgrodzą ją od innych.

Koszt wykonania ogrodu oszacowano na ponad 400 tys. zł. Zostanie sfinansowany częściowo ze środków miasta, częściowo z grantu uzyskanego przez szkołę, a część prac wykonają sami uczniowie w ramach szkolnych zajęć w pracowni stolarskiej i ogrodniczej.

W Tychach ma też wkrótce powstać plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci, wyposażony m.in. w huśtawkę dla dzieci na wózkach czy instrumenty muzyczne z różnych stron świata. Przygotowywane jest postępowanie przetargowe na wykonanie robót budowlanych. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał ok. 8 tygodni na zrealizowanie inwestycji.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum