Tychy: lekarz-pediatra zbiera pieniądze na film o antyszczepionkowcach

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2019 10:17

Dawid Ciemięga, lekarz-pediatra, zainspirowany zbiórką prowadzoną przez Tomasza Sekielskiego, ogłosił publiczną zbiórkę, której celem jest zebranie środków na nakręcenie filmu o antyszczepiokowcach. Zbiórka już dziś bije rekordy popularności.

Tychy: lekarz-pediatra zbiera pieniądze na film o antyszczepionkowcach
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Film ma zdaniem lekarza ukazywać prawdę o ruchach antyszczepionkowcówców, których pediatra jest przeciwnikiem. Na koncie zrzutka.pl Dawida Ciemięgi jest już ponad 37 tys. zł. Lekarz chce zebrać 50 tys. zł. Być może ta kwota zostanie przekroczona, bo do końca zbiórki zostało jeszcze 25 dni.

Jak napisał na stronie zrzutka.pl, jego celem jest realizacja filmu pokazującego na czym polega problem związany z propagandową działalnością ruchów antyszczepionkowych, takich jak StopNop.
Dlatego też całość zebranych środków (wraz z ew. nadwyżką) zostanie przeznaczona na przeciwdziałanie pseudonaukowej i pseudomedycznej działalności, promowaniu rzetelnej wiedzy, medycyny opartej na faktach, działania edukacyjne w mediach społecznościowych. Jak również na działania związane z problemem hejtu wobec pracowników związanych z medycyną.

Dawid Ciemięga wyjaśnił również w mediach społecznościowych, że temat filmu to: "StopNop, fake newsy, manipulowanie ludźmi poprzez nieprawdziwe informacje, pseudonauka, hejt i promowanie rzetelnej wiedzy".

Podkreślił też, że kiedy ruszyła zbiórka, zakładał mniejszy budżet i mniejsze możliwości oraz mniejszą skalę projektu. Dlatego nastawił się, że materiał wideo będzie obrabiać częściowo sam na prywatnym komputerze, który nie jest do tego zupełnie dostosowany. Teraz w ramach budżetu może zakupić poza sprzętem do filmowania, sprzęt do jego edycji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum