Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 19-08-2009 09:24

Turystów straszyło złomowisko szpitalnego sprzętu

Przy Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy straszyło składowisko zdezelowanego szpitalnego sprzętu. Dyrekcja szpitala zleciła w uprzątnięcie tego terenu.

Szpital Psychiatryczny w Choroszczy zajmuje zabudowania dawnego zespołu Fabryki Sukna i Kortów Moesa. Przez jego teren, uznany za zabytkowy, wiedzie droga do dawnej posiadłości Branickich, którą często odwiedzają turyści. Widok po drodze mieli nienajciekawszy, bo pracownicy szpitala złomowali zużyty sprzęt, rzucając go w krzaki.

Tomasz Goździkiewicz, dyrektor szpitala, wyjaśniając całą sytuację, tłumaczył, że sądził, iż skoro składuje ramy łóżek, zdezelowane stoły zabiegowe stare szafki lekarskie na terenie szpitala, to ze względu na specyfikę placówki nie wchodzi na jej teren wiele osób z zewnątrz, więc nikogo ten skład złomu nie razi. Dodał jednak, że kazał uprzątnąć teren, a zużyte sprzęty będą trafiały teraz do specjalnie na ten cel przeznaczonego blaszaka.

Dyrektor placówki zapowiedział również, że od przyszłego roku będzie dążył do tego, by teren placówki został zamknięty dla osób niezwiązanych ze szpitalem. Turyści najwyraźniej będą musieli znaleźć inną drogę do dawnej posiadłości...