Trzecie dziecko w warszawskim oknie życia

Autor: TVN Warszawa/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2009 18:02

W warszawskim Oknie Życia przy ulicy Hożej znaleziono noworodka. Siostra Barbara Król ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi poinformowała w sobotę, że kilkudniowy chłopczyk był zdrowy i bardzo zadbany. Przy noworodku siostry znalazły karteczkę z informacją, że urodził się 28 lutego - podał TVN Warszawa.

To już trzecie dziecko w warszawskim Oknie Życia. Kilkudniowego chłopczyka znaleziono w piątek, został przewieziony do szpitala dziecięcego na ulicy Madalińskiego.

Siostra Barbara Król podkreśla, że kobiety, które nie mogą wychować swoich nowonarodzonych dzieci mogą bez obaw zostawić je w Oknie Życia. Siostry mają nadzieję, że znaleziony chłopiec jak najszybciej znajdzie rodzinę.

Okno Życia to specjalnie przygotowane miejsce, w którym każda matka może anonimowo zostawić swoje nowonarodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo. Warszawskie Okno Życia uruchomiono w grudniu ubiegłego roku. Otwiera się ono od zewnątrz, jest wyposażone w ogrzewanie i wentylację. Po otwarciu okna uruchamiana jest sygnalizacja, która powiadamia o obecności niemowlęcia siostry zakonne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum