Trwa 5. konkurs "Położna na medal"

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2018 18:58

Jeszcze do końca lipca można zgłaszać nominacje dla położnych 5. edycji konkursu "Położna na medal".

Fot. archiwum RZ/Centrum Zdrowia Tuchów (zdj. ilustracyjne)

W styczniu 2019 roku wyłonione zostaną trzy najlepsze położne w kraju oraz położne, które uzyskały najwyższą liczbę głosów w poszczególnych województwach. Przez 4 poprzednie edycje konkursu wyłoniono 12 najlepszych położnych w kraju oraz 128 z poszczególnych województw.

Celem kampanii społeczno-edukacyjnej "Położna na medal" jest podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli jaką położne odgrywają w opiece okołoporodowej, jak również promocja nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej. 

W trakcie kampanii prowadzone są działania edukacyjne dotyczące roli położnej podczas ciąży, porodu i połogu. Laureatki konkursu "Położna na medal" przygotowują materiały eksperckie dotyczące najważniejszych zagadnień związanych z ciążą, porodem, połogiem i opieką nad noworodkiem - przypominają organizatorzy konkursu w informacji dla mediów.  

- 5 lat temu postanowiliśmy rozpocząć edukację w ramach kampanii "Położna na medal" i uświadamiać kobiety, jak ważną rolę w ich życiu pełni położna. Choć nie zawsze jest doceniana, ma dużą wiedzę i doświadczenie. Przygotowuje kobietę do ciąży, porodu i zostania matką, towarzyszy jej przez cały czas trwania porodu, a następnie uczy opieki nad noworodkiem - mówi Iwona Barańska, pomysłodawczyni i organizatorka kampanii "Położna na medal".

Kampania "Położna na medal" organizowana jest przez Akademię Malucha Alantan pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni.

 Zgłoszenia do tegorocznej, piątej edycji konkursu przyjmowane są od 1 kwietnia do 31 lipca 2018r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2018 roku. Nominowanie, a następnie oddawanie głosów umożliwia strona: www.poloznanamedal2018.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum