Trumny z ciałami pary prezydenckiej dotarły na Wawel

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2010 17:46

Kondukt żałobny o godzinie 17:30 dotarł do katedry na Wawelu, gdzie para prezydencka zostanie pochowana.

Dzwon Zygmunta bije tylko w chwilach niezmiernie ważnych dla Narodu.

Pogrzeb na Wawelu odbędzie się z zachowaniem elementów ceremoniału wojskowego: będzie asysta wojskowa, pododdziały reprezentacyjne Wojska Polskiego i orkiestra wojskowa.

W katedrze na Wawelu trwa ostatnia część uroczystości pogrzebowych Lecha i Marii Kaczyńskich. Kardynał Stanisław Dziwisz prowadzi liturgiczne pożegnanie zmarłych.

Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich stały przed ołtarzem koronacyjnym królów polskich na katafalkach nakrytych czarną tkaniną z motywami lilii andegaweńskiej.

W świątyni zebrała się rodzina i przyjaciele zmarłych, przedstawiciele polskich władz oraz delegacje z zagranicy. Obecny jest także prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który przybył do Krakowa spóźniony i nie uczestniczył w mszy pogrzebowej w Bazylice Mariackiej.

Dźwięk Dzwonu Zygmunta towarzyszył zmierzającemu na Wawel konduktowi pogrzebowemu pary prezydenckiej i ceremonii w katedrze.

Dzwon Zygmunta ufundowany przez króla Zygmunta Starego w 1521 roku bije podczas największych uroczystości kościelnych i państwowych oraz towarzyszy Polakom we wszystkich najważniejszych dla narodu chwilach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum