Trójmiasto: nowa metoda leczenia dysleksji

Autor: Naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 12 września 2013 10:32

W Trójmieście rozpoczęto stosowanie nowej metody leczenia dysleksji. Dzięki Metodzie Warnkego można oddziaływać na przyczyny, a nie objawy dysleksji.

Trójmiasto: nowa metoda leczenia dysleksji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
To nowoczesna metoda terapeutyczna od wielu lat wykorzystywana przez terapeutów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod jej skuteczność jest bardzo wysoka. W badaniach nad efektywnością wykazano, że poprawa u uczniów po treningu według Metody Warnkego wyniosła 42,6%, podczas gdy wyniki po zastosowaniu tradycyjnego treningu (dodatkowe lekcje) poprawiły się zaledwie o 6,3%.

Terapia metodą Warnkego jest w swojej formie atrakcyjna dla dzieci i młodzieży, a pierwsze efekty można zobaczyć w stosunkowo krótkim czasie. Dziecko wykonuje zadania przy pomocy specjalistycznych urządzeń tzw. Brainboya oraz Lateral Trainer Professional.

Brainboy przypomina przenośną konsolę do gier, a prezentuje bodźce wzrokowe i słuchowe, stymulując mózg.

Metoda Warnkego zyskuje w Polsce coraz większe grono zwolenników, zarówno wśród pedagogów, rodziców, jak i samych uczniów. Ponieważ koncentruje się na przyczynach trudności w uczeniu się efekty są długotrwałe.

Więcej:  www.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum