Trening bokserski z prezydentem Poznania na aukcji WOŚP

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2018 11:41

Trening bokserski z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem można w tym roku wylicytować na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny, 27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 roku.

Trening bokserski z prezydentem Poznania na aukcji WOŚP
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Fot. UM Poznań

- WOŚP wspieram od lat, a boks można uprawiać w każdym wieku - zachęcam więc do udziału w licytacji treningu ze mną w ramach akcji "Rzeczy od serca" - podkreślił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W licytacji może wziąć udział każdy chętny. Prezydent Poznania przeprowadzi trening bokserski ze zwycięzcą lub zwyciężczynią aukcji, niezależnie od tego, czy będzie to osoba mająca doświadczenie w sportach walki czy też ktoś początkujący. Trening będzie dostosowany do umiejętności zwycięzcy i odbędzie się w Mchitar Bagdasarian Boxing Club w Poznaniu. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prezydent Poznania trenuje boks od wielu lat. W 2015 i 2016 roku brał też udział w charytatywnych galach bokserskich; wówczas stoczył walki z Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą, a dochód z charytatywnej gali przekazano na rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu.

W tym roku w ramach akcji "Rzeczy od serca", aukcje charytatywne Allegro dla WOŚP wspierają m.in. aktorka Joanna Kulig, polityk Ryszard Kalisz czy dziennikarz Filip Chajzer. Alpinista Adam Bielecki wystawił na aukcję swój kask ochronny, a dziennikarz Szymon Majewski - przemówienie ślubne, które wygłosi na weselu wskazanym przez zwycięzcę licytacji. Na aukcjach można też wygrać degustację słodyczy, skok ze spadochronem na Helu czy zaproszenie do teatru.

To już piąta edycja akcji. Może zaangażować się w nią każdy - wystarczy nagrać film, w którym opowiada się o wystawianej na aukcję rzeczy. W poprzednich edycjach licytowano m.in. quada Rafała Sonika prosto z Rajdu Dakar, wyjazd do Paryża na pokaz mody z Anją Rubik czy wspólny dzień z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w Brukseli.

Allegro oferuje też możliwość wpłacenia pieniędzy na rzecz WOŚP poprzez Wirtualną Puszkę w swojej aplikacji mobilnej. Można to zrobić, kupując tzw. cegiełkę o określonej wartości. W ubiegłym roku z 286 aukcji udało się zebrać prawie 1,1 mln zł.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia przyszłego roku. Podczas ostatniego Finału zebrano ponad 126 mln zł.

Anna Jowsa

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum