Trener gwiazd: żeby stracić 1 kg tłuszczu trzeba przebiec dwa maratony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2017 13:47

Nie ma diet jednorazowych - mówi trener gwiazd Justin Gelband. Dodaje, że aby stracić kilogram tłuszczu, trzeba przebiec prawdopodobnie dwa maratony.

Trener gwiazd: żeby stracić 1 kg tłuszczu trzeba przebiec dwa maratony
Znacznie łatwiejsze niż próba spalenia kalorii jest ograniczenie liczby tych spożywanych Fot. Archiwum

- Znacznie łatwiejsze jest ograniczenie liczby spożywanych kalorii niż próba spalenia ich. Należy podjąć ten wysiłek, ale to wymaga dużego nakładu pracy - podkreśla Gelband.

Trener współpracujący na co dzień z modelkami Victoria's Secret podkreśla również, że nie ma jednej diety skrojonej dla wszystkich. Dlatego z dystansem odnosi się do różnych dietetycznych trendów, np. diety opartej wyłącznie na sokach. Wskazuje, że przy takim "modelu żywienia" należy zachować ostrożność, szczególnie jeśli dieta jest traktowana jako sposób na zrzucenie wagi.

- W trakcie Tygodnia Mody niektóre modelki przeszły, nic nikomu nie mówiąc, na dietę opartą jedynie na sokach, ale zamiast stracić na wadze - przytyły - zaznacza trener.

Przyznaje, że na taką formę krótkiego detoksu można sobie pozwolić, jednak nigdy nie należy traktować tego jako sposobu na odchudzanie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum