Toruń: na zajęciach z neurofitnessu rozruszają mózgi

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2014 10:41

Toruńskie TKKF uruchamia zajęcia z neurofitnessu, czyli gimnastyki mózgu. Pierwsze darmowe ćwiczenia odbędą się we wtorek (27 maja). Cykliczne, płatne spotkania rozpoczną się we wrześniu.

Ryszard Kowalski, prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Toruniu tłumaczy, że według amerykańskich lekarzy, ćwiczenia neurofitnessu - np. pamięci i koncentracji - mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na alzheimera. W USA powstają nawet specjalne kluby dla takiej aktywności. W Polsce takich inicjatyw jest jak na lekarstwo. Pomysł TKKF to więc zupełna nowość.

Prezes zapowiada, że pierwsze darmowe zajęcia odbędą się podczas majowej kampanii "Miesiąc dla zdrowia", we wtorek (27 maja) w klubie Melisa i Jazz przy ul. Mostowej 10, początek o godz. 18. Kolejne - również bezpłatne - zaplanowano na 5 czerwca o tej samej porze.

Cykl płatnych spotkań ruszyłby we wrześniu - obejmie jedno godzinne lub 1,5-godzinne spotkanie raz w tygodniu przez trzy miesiące. TKKF chce zrealizować trzy takie cykle prowadzone przez trenera rozwoju osobistego. Grupy mają liczyć po 10-12 osób.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum