Toruń: kwiecień upłynie pod znakiem profilaktyki nowotworów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2015 14:20

Kwiecień to miesiąc walki z rakiem. Toruńskie placówki zapraszają na darmowe badania profilaktyczne. Zachęcają: zrób USG, zaszczep córkę przeciwko HPV, sprawdź poziom glukozy i cholesterolu.

Co roku 150 tysięcy osób dowiaduje się, że zdiagnozowano u nich nowotwór. Aby wykryć chorobę we wczesnym stadium, niezbędne są profilaktyczne badania. Dzięki nim zwiększa się szansa na skuteczne wyleczenie.

Torunianie mają w kwietniu szansę skorzystania z takich badań za darmo.

W Centrum Medycznym Olk-Med można się zaszczepić przeciwko HPV. Na bezpłatne szczepienia mogą wybrać się dziewczęta z roczników: 2000-2002. Wystarczy wcześniejsza rejestracja. Kobiety w wieku 25-59 lat powinny iść na cytologię do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.

Ograniczona jest liczba miejsc jest na USG piersi. To badanie wykona tylko 30 kobiet. Obowiązkowa jest rejestracja - w Prywatnym Centrum Chirurgii przy ul. Kołłątaja.

Jeśli kogoś niepokoją znamiona na ciele, może umówić się na badanie w Clinice Estetica przy Szosie Chełmińskiej. Natomiast w Centrum Medycznym Medicor będzie można zbadać poziom glukozy we krwi.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum