Toruń: WOŚP zadba o zdrowie i kondycję mieszkańców

Autor: Gazeta Wyborcza, WOŚP/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2009 09:30

W czasie kwesty na rzecz WOŚP (10 stycznia) jej organizatorzy gwarantują torunianom wiele rozmaitych atrakcji...

Pokazy tańca, orkiestrowy bieg Bulwarem Filadelfijskim, maraton sztafet wioślarskich i Rowerowa Masa Krytyczna to atrakcje XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdominują „orkiestrową” niedzielę. W Toruniu zarejestrowano już trzy orkiestrowe sztaby. Główny ma siedzibę na toruńskiej Starówce.

Centrum wydarzeń WOŚP w Toruniu będzie, jak co roku, Rynek Staromiejski a w sumie pieniądze dla dzieci chorych na raka zbierać będzie ok. 700 wolontariuszy, już po raz drugi na rzecz onkologii dziecięcej. W niedzielę (10 stycznia) o godz. 10 impreza ma rozpocząć się startem balonu.

Na Rynku Staromiejskim będzie można obejrzeć także pokazy musztry paradnej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, pokazy strażackie i wystawę motocykli. Po południu rozpoczną się koncerty. Jak co roku nie zabraknie też licytacji złotego serduszka, Wielkiej Ściskawy, światełka do nieba i specjalnych atrakcji dla dzieci.

XVIII finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Sportowo i zdrowo”. Podczas kwesty organizatorzy będą zachęcać torunian do aktywnego spędzania czasu wolnego i troski o lepszą kondycję. Zaplanowano m.in.: pokazy tańca, maraton sztafet wioślarskich i orkiestrowy bieg Bulwarem Filadelfijskim organizowany we współpracy z Toruńskim Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej. Uczestnicy wystartują w południe z Rynku Nowomiejskiego, a ich zadaniem będzie pokonanie trasy między dwoma mostami.

Mieszkańcy Torunia będą mogli także skorzystać z lodowiska i ścianki wspinaczkowej na Rynku Nowomiejskim, gdzie zostaną zorganizowane także bezpłatne konsultacje lekarskie i badania, np. krwi, poziomu cukru, cholesterolu, ciśnienia.

W 2008 r. na toruńskim finale zebrano ponad 270 tys. zł. W tym roku wynik był wyższy o ponad 50 tys. zł. W styczniu organizatorzy liczą na jeszcze więcej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum