Tomasz Latos żegna swojego ojca: wzór lekarza, a przy tym skromny, dobry i serdeczny…

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2018 09:40

Pogrążony w wielkim smutku zawiadamiam, że dnia 29. grudnia 2018 roku zakończył nagle swoje pracowite życie mój ukochany Tata - napisał Tomasz Latos, lekarz radiolog, poseł PiS, wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia Sejmu na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Tomasz Latos żegna swojego ojca: wzór lekarza, a przy tym skromny, dobry i serdeczny…
Edward Latos. Fot. profil Fb Tomasza Latosa

Lekarz pediatra dr Edward Latos odszedł w wieku 96 lat.

Jak przypomina Tomasz Latos, jego ojciec był lekarzem wielu pokoleń bydgoszczan, bez reszty oddanym swoim małym pacjentom, wychowawcą i nauczycielem pediatrów, wspominanym serdecznie do dziś.

''Wzór lekarza, a przy tym skromny, dobry i serdeczny człowiek. Dla mnie był nie tylko ukochanym Tatą, ale także serdecznym Przyjacielem. Tato, Dziękuję Ci za miłość i wychowanie i za wiele rzeczy, które wyniosłem z rodzinnego domu: wiarę w Boga, umiłowanie Ojczyzny, a także za nauczenie odwagi w porywaniu się na rzeczy pozornie niemożliwe do osiągnięcia, za niezachwiany optymizm, pogodę ducha, dawanie przykładu głębokiego szacunku wobec Mistrzów i Nauczycieli w zawodzie i życzliwości wobec współpracowników i podwładnych'' - napisał Tomasz Latos.

Edward Latos urodził się w 1922 roku w Koronowie k. Bydgoszczy. W trakcie niemieckiej okupacji był więźniem obozu w Potulicach. Po II wojnie światowej studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. W Bydgoszczy mieszkał od 1950 roku. Przez całe zawodowe życie związany był z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w tym mieście, a w latach 1959-1991 był dyrektorem placówki.

Dr Edward Latos był także członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, a za swoje zasługi w dziedzinie pediatrii otrzymał wiele prestiżowych oznaczeń i tytułów.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum