Tom Hanks wesprze Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2017 16:22

Tom Hanks, dwukrotny zdobywca Oscara, otrzyma w prezencie od mieszkańców Bielska-Białej malucha - Polskiego Fiata 126p. Aktor jest zachwycony pomysłem i zapowiada, że wesprze finansowo bielski Szpital Pediatryczny - informuje Gazeta Wyborcza.

Tom Hanks wesprze Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej?
Tom Hanks; FOT. Dick Thomas Johnson/Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

Tom Hanks, pozujący w Budapeszcie przy fiatach 126p wrzucił swoje zdjęcia z fiatami na Twittera i Facebooka. Natychmiast zauważyli to mieszkańcy Bielska-Białej. Postanowili zakupić i wyremontować samochód będący symbolem Bialska-Białej dla aktora.

Jest już jego odzew. W mailu do inicjatorów akcji pisze, że jest zachwycony pomysłem i bardzo chętnie przyjmie niecodzienny prezent.

Maluch dla Hanksa kosztował 8,5 tys. zł. Trzeba też pokryć koszty rejestracji, cła itp. Znalazł się i na to sponsor - Rafał Sonik, słynny sportowiec i biznesmen, do którego należy m.in. bielski Gemini Park.

Samochód poleci za ocean najprawdopodobniej w maju, samolotem LOT. Przewoźnik od kwietnia uruchomi bezpośrednie loty z Warszawy do Los Angeles. Fiat dla Hanksa zostanie przetransportowany w ramach promocji linii.

Aktor zapowiedział, że wesprze finansowo Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Napisał też, że sprawdza kalendarz swoich zajęć na ten rok i możliwe, że odwiedzi Bielsko-Białą.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum