×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

To pierwszy taki sklep w szpitalu w Polsce. Samoobsługowy, a na półkach 900 produktów

Autor: oprac. KK • Źródło: Mat. prasowe, Rynek Zdrowia17 kwietnia 2023 11:35

Na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu powstanie Żabka Nano. Sklep będzie samoobsługowy, a wstęp możliwy dzięki karcie płatniczej albo aplikacji mobilnej. Mimo niedużej powierzchni - 16 m kw. - asortyment ma liczyć ok. 900 produktów.

To pierwszy taki sklep w szpitalu w Polsce. Samoobsługowy, a na półkach 900 produktów
Żabka Nano w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Fot. Mat. prasowe

 

Pierwszy taki sklep w szpitalu. Zostanie otwarty w drugim kwartale 2023 roku

Żabka Nano na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu mieści się przed wejściem głównym (wejściem A). Sklep zostanie otwarty w drugim kwartale tego roku. Wstęp do placówki możliwy będzie przy wykorzystaniu dowolnej karty płatniczej lub aplikacji mobilnej Żappka z kartą płatniczą podpiętą pod Żappka Pay.

– Szpital to kolejny typ lokalizacji, w którym nasz sklep autonomiczny jest dostępny dla klientów, bo zgodnie z naszą misją, chcemy im zapewniać wygodę wszędzie tam, gdzie to możliwe – mówi Paweł Grabowski, dyrektor rozwiązań bezobsługowych w Żabka Future.

Mimo niewielkiej powierzchni sklepu (16 m kw., to jak do tej pory najmniejszy sklep autonomiczny sieci), na półkach będzie ok. 900 produktów. Znajdą się w nim m.in. produkty marek własnych Żabki, w tym dania gotowe czy świeżo mielona kawa z ekspresu, a ponadto z uwagi na lokalizację - rozbudowana oferta produktów higienicznych.

– Szpital Wojewódzki w Poznaniu, jako pierwszy w Polsce, umożliwi swoim pacjentom, osobom odwiedzającym i pracownikom zakupy w sklepie sieci Żabka. Podjęliśmy propozycję współpracy, ponieważ jest to zgodne z naszą wizją świadczenia usług na wysokim poziomie i sięgania po nowoczesne rozwiązania. Sklep Żabka Nano oznacza, że nasza niemedyczna oferta wzbogaci się o miejsce bardzo potrzebne, przyjazne i na najwyższym europejskim poziomie. Jesteśmy przekonani, że na funkcjonowaniu takiego sklepu na terenie szpitala zyskają przede wszystkim pacjenci, gdyż będzie otwarty 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Tak jak Szpital – dodaje Piotr Nowicki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze