To pierwszy szpital w Polsce, w którym zamontowano pitniki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2018 18:40

Wodociągi Miasta Krakowa promują pitniki w szkołach i szpitalach. W piątek (3 marca) uroczyście oddano do użytku pitniki w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla. Krakowskie wodociągi podkreślają, że woda prosto z kranu jest w mieście bardzo dobrej jakości.

Krakowskie wodociągi zapewniają, że Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla to pierwszy w kraju szpital, wyposażony w pitniki. Fot. Archiwum

W piątek pitniki uruchomione zostały w dwóch oddziałach szpitala Dietla - przy ul. Focha i przy ul. Skarbowej. Krakowskie wodociągi zapewniają, że to pierwszy w kraju szpital, wyposażony w pitniki.

Pitniki sponsorowały Wodociągi Miasta Krakowa, które zachęcają krakowskie szpitale do udziału w projekcie "W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twoim szpitalu". Zainteresowane placówki szczegóły akcji znajdą na stronie internetowej krakowskich wodociągów.

- W Krakowie woda jest czysta i zdrowa - podkreślił na konferencji prasowej w piątek Tadeusz Bochnia z Rady Nadzorczej Wodociągów Miasta Krakowa.

Jak zaznaczył, krakowska woda spełnia wymogi przepisów unijnych, światowych i krajowych, a wodociągi są pod nieustanną kontrolą specjalistów.

Bochnia zapewnił, że wodę z kranu można pić bez żadnych obaw - jest ona czysta i pełna składników mineralnych, np. wapnia i magnezu. Pytany, czy twarda woda również jest bezpieczna zapewnił, że ma ona dobroczynny wpływ na organizm ludzki.

- Chciałem wyrazić radość z powodu jakości wody. Pamiętam stan i wskaźniki sprzed 30 laty (…). Pamiętam, że każdy nowy wodociąg na wsi to było wielkie wydarzenie. Dziś jesteśmy epokę dalej. Nie marzyłem, że można będzie osiągnąć taki stan jakości wody - powiedział dyrektor szpitala im. J. Dietla dr n. med. Andrzej Kosiniak-Kamysz.

Program "W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twoim szpitalu" ma charakter pilotażowy.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum