Ten wywiad z młodą pielęgniarką zobaczyło już ponad pół miliona osób

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2019 12:25

Wywiad w internetowym talk-show "7 metrów pod ziemią" na YouTube z Weroniką Nawarą, pielęgniarką pracującą na oddziale intensywnej terapii, obejrzało już ponad 503 tys. widzów.

Ten wywiad z młodą pielęgniarką zobaczyło już ponad pół miliona osób
Weronika Nawara przekonuje, że młode pokolenie może wiele zmienić w pielęgniarstwie Fot. YouTube

Młoda pielęgniarka z Krakowa opowiada o tym, dlaczego wybrała taki zawód, za co go lubi i co jest dla niej najtrudniejsze w codziennej pracy. Wywiad nosi tytuł: ''Kiedy moje koleżanki robiły kurs paznokci, ja pakowałam zwłoki''.

Od swoich starszych koleżanek słyszała: ''Dziewczyno, uciekaj z tego zawodu. Nic tu nie osiągniesz''. Nie uciekła, bo…

- … myślę, że właśnie młode pokolenie pielęgniarstwa może coś zmienić. I że jeżeli my uciekniemy, to tak naprawdę naszymi bliskimi, znajomymi, starszym pokoleniem nie będzie się miał kto zajmować. To, czy jakaś zmiana w pielęgniarstwie zajdzie czy nie, zależy tylko od tego młodego pokolenia, które może wyjechać, a może zostać i coś zmienić - przekonuje w wywiadzie Weronika Nawara.

Pielęgniarka opowiada o pracy przy pacjentach, o kontaktach z ich rodzinami, o obelgach jakimi obrzucane są pielęgniarki. Uważa, że pielęgniarki powinny nieustająco pamiętać o tym, co skłoniło je do podjęcia tego zawodu, dlaczego są pielęgniarkami/pielęgniarzami.

Mówi też o zwracaniu się do pacjentów per babciu, czy słoneczko. O zarobkach pielęgniarek, stosunkach na linii pielęgniarki-lekarze, śmierci pacjentów, prezentach od pacjentów czy ich rodzin.

W ciągu kilku dni wywiad z pielęgniarką zebrał prawie pół miliona odsłon. Pod wywiadem można znaleźć sporo entuzjastycznych komentarzy.

''Pani Weroniko, dziękujemy! Pokazuje Pani, że dla polskiej służby zdrowia jest jeszcze nadzieja. Serdeczna, taktowna, mądra - takich pielęgniarek nam trzeba. Oczywiście nie chciałabym, by ktoś z moich bliskich trafił do szpitala, ale jeżeli już miałoby to miejsce nie wyobrażam sobie dla niego lepszej opieki :) Życzę samych wdzięcznych pacjentów! Wdzięcznych za Pani pracę, za serce, które Pani w nią wkłada. Wszystkiego dobrego'' - czytamy.

''Gdy słucha się takiej osoby, pielęgniarki z powołaniem, zaangażowanej i uczciwej to aż serce rośnie i wraca wiata w ludzkość! Dziękuje za Pani pracę i postawę!''.

''Świetny odcinek! Mam nadzieje, że już niedługo pielęgniarki zaczną zarabiać lepsze pieniądze, bo wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę :)''.

Weronika Nawara na co dzień prowadzi bloga ''W czepku urodzona''. O sobie pisze: ''Jestem pielęgniarką. Swoją przygodę zawodową rozpoczęłam na Oddziale Intensywnej Terapii, która od razu skradła moje serce. Napisałam książkę. Jestem w trakcie studiów magisterskich. Niedługo kończę moją przygodę z kursem kwalifikacyjnym w dziedzinie Anestezjologii Intensywnej Terapii. Jestem zapaleńcem tematów żywienia klinicznego''.

Jej książka ''W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy'' ukaże się w lutym 2019 r.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum