Teatr i medycyna, czyli "W roli Boga"

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 21 września 2010 07:56

Teatr telewizji włączył się w propagowanie transplantologii emitując spektakl "W roli Boga" poprzedzony rozmową z prof. Marianem Zembalą,

Teatr i medycyna, czyli "W roli Boga"
Akcja rozgrywa się w dniu świętego Patryka. Radosny festyn odbywający się nieopodal szpitala kontrastuje z nastrojem panującym w sali konferencyjnej lecznicy pod wezwaniem świętego Patryka. Obraduje tu komisja do spraw przeszczepów, złożona z pracowników kliniki, przedstawiciela opieki społecznej i księdza-prawnika wydelegowanego przez zarząd szpitala.

To oni mają zdecydować, który z czekających na transplantację pacjentów jako pierwszy otrzyma nowe serce. Komisja staje przed niespodziewanym wyzwaniem: nagle umiera pacjent, któremu miano przeszczepić serce, transportowane właśnie do szpitala wśród ulicznych korków i blokujących ulice tłumów.

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut komisja musi jak najszybciej wskazać kolejnego biorcę. Pacjenci wiedzą już, że loteria, w której jeden z nich wygra szansę na życie, ruszyła znowu. Kto zostanie wybrany?

W tej sztuce, pełnej dramatyzmu i czarnego humoru, poruszane są w atrakcyjnej dla widza formie fundamentalne dylematy etyczne współczesnego świata.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum