Tczew: z miejskiego szpitala zniknie spalarnia odpadów medycznych?

Autor: Tcz.pl/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2019 10:08

W Szpitalach Tczewskich w Tczewie od lat działa spalarnia odpadów medycznych. Starosta tczewski Mirosław Augustyn wraz z zarządem uznali, że spalania w centrum miasta to nic dobrego. Starostwo Powiatowe Tczewie planuje zamknąć ją w 2023 roku.

Tczew: z miejskiego szpitala zniknie spalarnia odpadów medycznych?
W Szpitalach Tczewskich od lat działa spalarnia odpadów medycznych. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Spór wokół spalarni toczy się od dłuższego czasu. Powiat szukając pieniędzy na szpital planował nawet jej sprzedaż. Na razie jednak do tego nie doszło, za to całość dzierżawi firma EKO ABC z Bełchatowa, która jak wynikało z informacji urzędników, była również zainteresowana kupnem. Wartość obiektu oszacowano na 4,5 mln zł.

W międzyczasie zmieniła się władze w starostwie powiatowym. Obecny starosta Mirosław Augustyn przyznał, że zarząd powiatu planuje rozwiązanie umowy z podmiotem w 2023 roku. Powodem były m.in. skargi z pobliskiej szkoły na niezdrowe powietrze w okolicy, które miało być wynikiem działającej spalarni.

Chociaż audyt nie wykazał naruszenia norm przez spalarnię zarząd powiatu nie planuje po 2023 roku podpisania umowy na dalsze działanie spalarni.

Nie podjęto jeszcze decyzji co stanie się z budynkiem po spalarni.

Więcej: www.tcz.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum