Tatry: upalna pogoda przyczyną zasłabnięć

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2018 12:55

Ratownicy TOPR radzą, aby w upalne dni na wysokogórskie wyprawy zabierać nakrycie głowy, często pić wodę i używać kremów z filtrem. W ostatnich dniach w Tatrach doszło do szeregu zasłabnięć.

Tatry: upalna pogoda przyczyną zasłabnięć
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Słoneczna pogoda przyciąga w Tatry prawdziwe tłumy turystów. Wyjścia na wysokogórskie wyprawy najlepiej jest planować na wczesne godziny poranne. Wówczas słońce nie jest jeszcze tak ostre, jak w godzinach południowych. Należy mieć na uwadze, że na wysokogórskich szlakach nie ma schronienia przed słońcem.

- Ważne jest nakrycie głowy i częste uzupełnianie płynów. W czasie upalnych dni nie należy się zbytnio forsować i wybierać trasy adekwatne do swoich możliwości fizycznych. Od piątku otrzymujemy zwiększoną ilość zgłoszeń zasłabnięć, a niektóre z interwencji kończyły się hospitalizacją - powiedział PAP dyżurny ratownik TOPR.

Warunki do uprawiania turystyki w górach są bardzo dobre, a ruch turystyczny bardzo duży. Przy łańcuchach pod kopułą szczytową Giewontu, na Orlej Perci oraz przy łańcuchach na Rysy tworzą się kolejki oczekujących do wejścia na szczyt.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum