Tarnowskie Góry: policja znalazła pacjenta, dla którego lekarze mieli nowe płuco

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2018 14:42

Lekarze z Zabrza otrzymali informację, że jest płuco do przeszczepu dla 52-latka z Tarnowskich Gór (Śląskie). Niestety mężczyzna nie odbierał telefonu, wówczas poprosili policjantów o pomoc w znalezieniu mężczyzny.

Fot. archiwum

Kilka dni temu, około 3.00 nad ranem do zastępcy dyżurnego tarnogórskiej komendy zadzwonili lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - z Oddziału Transplantacyjnego z prośbą o pomoc. Dla chorego, mieszkańca Tarnowskich Gór znalazł się organ, na przeszczep którego oczekiwał. Czas uciekał, a lekarze w żaden sposób nie mogli skontaktować się z biorcą.

Zastępca dyżurnego tarnogórskiej jednostki asp. szt. Krzysztof Szulc skierował patrol do miejsca zamieszkania mężczyzny, jednak w mieszkaniu nikogo nie zastał. Na szczęście Szulc rozpoznał nazwisko 52-latka, bo będąc dzielnicowym, poznał go osobiście i zapisał do niego numer telefonu. Niestety pacjent nie odbierał telefonu. Wówczas zastępca dyżurnego skojarzył, że 52-latka może także znać policjant z wydziału kryminalnego tarnogórskiej komendy. Ten pomysł okazał się trafiony. Policjant z kryminalnego znał drugi adres zamieszkania mężczyzny i skontaktował się z chorym, przekazując mu dobrą wiadomość.

Kilka godzin później mężczyzna przeszedł przeszczep płuca. Operacja trwała 13 godzin i zakończyła się powodzeniem.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum