Tarnowskie Góry: pielęgniarki zbierają na pościel dla chorych

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2016 10:26

Oddziałowe z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach założyły Komitet Społeczny Pielęgniarek Oddziałowych "Gospodynie". Teraz organizują koncert charytatywny, żeby zebrać pieniądze na… pościel dla pacjentów.

Pielęgniarki oddziałowe z szpitala w Tarnowskich Górach chcą zebrać fundusze na pościel dla pacjentów lecznicy. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje RMF FM, każda z oddziałowych pielęgniarek czuje się gospodynią na danym oddziale, stąd też taka nazwa ich grupy. Podkreślają, że szpital ma wiele potrzeb. Na początku chcą uzbierać środki na zakup pościeli. Jest to rzecz najbardziej eksploatowana na co dzień. Szpitalowi jednak potrzebne są również koce, a w przyszłości np. materace.

Pomysł zrodził się zaledwie 3 tygodnie temu i niemal od razu spotkał się z odzewem ze strony artystów. Zaplanowano występy: Młodzieżowego Chóru Rozrywkowego DAFNE, Krzysztofa Respondka, Józefa Jędrusia, Bernadety Kowalskiej oraz Parafialnego Kwartetu Instrumentalnego z Bobrownik Śląskich.

Impreza odbędzie się 3 lutego o 19.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury, które za darmo udostępni salę. 

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum