Tarnów: w obiekcie po starym szpitalu powstanie ośrodek kultury?

Autor: RDN Radio/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2015 14:50

Trwa przebudowa i modernizacja Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie. W sierpniu dziecięcy oddział zakaźny przeniesie się do nowych pomieszczeń. Dyrekcja szpitala chce, by w starych pomieszczeniach powstało Centrum Kultury Żydowskiej.

Budynek, w którym obecnie mieści się dziecięcy oddział zakaźny, nie jest objęty ochroną konserwatora zabytków. Szpital dostał zgodę na jego wyburzenie, jednak dyrekcja chciałaby go wykorzystać do celów oświatowo-kulturalnych.

Dyrekcja uważa, że warto byłoby odtworzyć przedwojenne wnętrza budynku. Tarnów to mocny ośrodek kultury żydowskiej, a niedaleko szpitala znajduje się żydowski cmentarz. Do tego Unia Europejska wspomaga rewitalizację starych obiektów. Byłaby to szansa na utworzenie Centrum Kultury Żydowskiej, które co jakiś czas pojawia się w miejskich planach.

Zgodę na takie wykorzystanie obiektu muszą jeszcze wyrazić prezydent oraz miejscy radni.

Nowe piętro dla dziecięcego oddziału zakaźnego to tylko jeden z etapów modernizacji starego szpitala. Jesienią uruchomiony zostanie nowy budynek zabiegowy, a w planach jest również m.in. rozbudowa parkingu.

Więcej: www.rdn.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum