Tarnów: w hotelu pielęgniarek pomieszkają tylko do sierpnia

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2018 09:45

Jeszcze tylko przez cztery miesiące lokatorzy hotelu pielęgniarek w Tarnowie mogą korzystać z tego lokum. Umowy najmu zostały im przedłużone do końca lipca. Kolejnych aneksów już nie będzie. Mieszkańcy mają sami poszukać sobie nowych kwater.

Już wkrótce lokatorzy hotelu dla pielęgniarek będą musieli się wyprowadzić Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Spór pomiędzy lokatorami dwóch budynków w sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza, a dyrekcją tej placówki, toczy się od lutego. Najpierw poszło o 10-procentową podwyżkę czynszów, a następnie o wypowiedzenia umów najmu z końcem marca - informuje Dziennik Polski.

Dyrekcja szpitala tłumaczyła swoje decyzje fatalnym stanem technicznym obiektów, które nie były remontowane od 30 lat. Ich mieszkańcy szukali pomocy w samorządzie wojewódzkim. Dzięki mediacjom, których podjął się były poseł Robert Wardzała, udało się jednak tylko doraźnie załagodzić sytuację. Budynki ostatecznie opustoszeją w sierpniu.

Jak wyjaśnia Dawid Mika, rzecznik szpitala, placówka planuje przywrócenie jednego z nich do pierwotnej formy użytku, czyli hotelu dla personelu medycznego. Inna koncepcja zakłada przystosowanie części pokoi na potrzeby szkoły rodzenia.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum