Tajwan: 10 mln masek ochronnych dla krajów dotkniętych Covid-19; dla Polski 500 tys. sztuk

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2020 10:02

Tajwan ofiaruje 10 milionów masek ochronnych krajom poważnie dotkniętym pandemią koronawirusa - powiadomiła prezydent Tajwanu Caj Ing-wen, cytowana przez tajwańską agencję informacyjną CNA. 500 tys. masek trafi do Polski - dowiedziała się PAP.

Fot. Shutterstock

Prezydent Caj poinformowała, że Tajwan zwiększył produkcję masek ochronnych, stwarzając możliwość dostarczania ich krajom, w których wzrasta liczba zakażeń nowym koronawirusem.

We wtorek tajwańskie ministerstwo gospodarki ogłosiło, że codzienna produkcja masek chirurgicznych w kraju osiągnęła 13 milionów sztuk. Obecna dzienna wielkość produkcji jest ponad czterokrotnie wyższa niż była na Tajwanie na początku lutego, kiedy średnio produkowano 3,2 miliona masek chirurgicznych dziennie - podała na swej stronie internetowej CNA.

Minister spraw zagranicznych Tajwanu Joseph Wu powiedział, że wśród tych, którzy otrzymają maski, znajdą się sojusznicy dyplomatyczni jego kraju, jak Stany Zjednoczone i państwa europejskie, ale nie sprecyzował, kiedy maski zostaną przekazane.

Według źródła PAP zastrzegającego anonimowość 500 tys. masek trafi do Polski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum