Super Express, AK/Rynek Zdrowia | 16-03-2009 13:45

Tabloid wypomina związkowcowi luksusowe życie

Super Express ponownie zarzucił Krzysztofowi Bukielowi, przewodniczącemu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, że domaga się, by chorzy płacili za leczenie, a sam opływa w luksusy.

„Parę lat temu wybudował wartą około 800 tys. zł willę w podszczecińskim Morzyczynie. Niegdyś małej wsi, dziś osiedlu dla bogaczy. Dom związkowego bonzy ma ponad 150 metrów, wielki salon i kominek. Bukiel posiada też prywatne boisko do koszykówki, na którym może rozładować stres związany z ciężką robotą związkową. To po dobrym winie i pracach w ogrodzie podobno jego ulubiona forma spędzania wolnego czasu. Przy domu jest oczywiście garaż, w którym stoi kilkuletni citroen picasso wart kilkadziesiąt tysięcy złotych. Państwo Bukiel posiadają też mieszkanie w Stargardzie Szczecińskim, w którym mieści się prywatny gabinet.“ - pisze Super Express.

Gazeta zarzuca Bukielowi, że nie wie jak żyje się zwykłym Polakom, bo sam zarabia krocie. „Za wysokie związkowe uposażenie (około 7000 zł), powiększone o pensję lekarza oraz pieniądze z prywatnej praktyki (nawet 100 zł za wizytę) żyje sobie jak król!“ - bulwersuje się SE.

Portal rynekzdrowia.pl poprosił szefa OZZL o komentarz w sprawie tego artykułu.

– Nie ma idealnego systemu, w którym wszystko jest za darmo, ponieważ wówczas zostaje ograniczony dostęp do świadczeń. Współpłacenie jest właśnie narzędziem, które umożliwi dostęp do świadczeń szczególnie tych najdroższych i najbardziej potrzebnych. Dopłaty potrzebne są chociażby po to żeby chorzy na nowotwory nie czekali w kolejkach i dostali potrzebne dla nich leki – komentuje nam dr Bukiel.