TVP i MZ zapraszają do krwiobusów i mammobusów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2017 18:16

We wtorek (16 maja) będzie można honorowo oddać krew w krwiobusie przed siedzibą Telewizji Polskiej - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Resort zaprasza też panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne.

TVP i MZ zapraszają do krwiobusów i mammobusów
TVP i MZ zapraszają do krwiobusów i mammobusów. Fot. Archiwum

Mammografię będzie można bezpłatnie wykonać we wtorek, przed budynkiem B Telewizji Polskiej w Zakładzie Głównym (ul. Woronicza 17) w Warszawie od godz. 8. do 16. Na badanie nie trzeba mieć skierowania lekarskiego, należy się jednak zarejestrować (pod nr 58 666 24 44 lub on-line www.mammo.pl).

Ponadto, w holu telewizyjnego budynku B, na wszystkich chętnych czekać będzie zespół specjalistów, którzy opowiedzą, jak zapobiegać chorobom nowotworowym i jak kontrolować stan zdrowia. Z porad specjalistów mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

We wtorek można będzie też honorowo oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, który będzie czekać przed budynkiem B w Zakładzie Głównym w godz. 9-14.

Akcja to jeden z efektów współpracy Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Krwi i Telewizji Polskiej m.in. w ramach realizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz szerzenia idei krwiodawstwa.

Krwiobusy i mammobusy 16 maja  staną również w woj. kujawsko-pomorskim w Mogilnie, na parkingu przy amfiteatrze oraz w woj. lubelskim w Krasnymstawie przy urzędzie gminy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum