×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

TOPR: około 300 interwencji na stokach narciarskich od początku ferii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia01 lutego 2014 10:53

Blisko 300 razy interweniowali na stokach narciarskich na Podtatrzu ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR); do największej liczby zdarzeń doszło na stokach w Białce Tatrzańskiej - poinformował PAP ratownik TOPR Andrzej Marasek.

TOPR: około 300 interwencji na stokach narciarskich od początku ferii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Mimo niedostatku naturalnego śniegu w pierwszym tygodniu ferii, doszło do większej liczby wypadków narciarskich niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - dodał Marasek. W pierwszym tygodniu ubiegłorocznych ferii ratownicy TOPR interweniowali na stokach 120 razy.

Dwutygodniowe ferie zimowe jako pierwsi rozpoczęli 17 stycznia uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Od 25 stycznia do 9 lutego przerwę w nauce mają uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W sobotę zimowy wypoczynek zaczyna województwo: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Jako ostatni - od 15 lutego do 2 marca - wypoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego.

Zdaniem ratowników górskich najczęstsze przyczyny wypadków na stokach narciarskich to niedostateczne umiejętności połączone z brawurą. Ratownicy przypominają o obowiązku używania kasków podczas uprawiania sportów zimowych przez osoby poniżej 16. roku życia. Ratownicy zalecają wszystkim narciarzom i snowboardzistom jeżdżenie w kaskach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze