×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

THINK POSITIVE! - akcja społeczna w szpitalach

Autor: RZX/Rynek Zdrowia25 listopada 2015 12:42

Rozpoczęła się społeczna akcja Think positive!, pokazująca historie wyjątkowych sportowców - osób, które pokonały choroby i pomimo trwałego uszczerbku na zdrowiu czerpią z życia radość, rozwijają swoje pasje i odnoszą sukcesy.

THINK POSITIVE! - akcja społeczna w szpitalach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pobyt w szpitalu, choroba, rehabilitacja po kontuzji czy wypadku to czas, kiedy pacjent musi zmierzyć się nie tylko z cierpieniem fizycznym, ale i psychicznym. A pozytywne nastawienie ma istotny wpływ na skuteczność terapii - uważają organizatorzy zainaugurowanej 24 listopada akcji.

Zapowiadają, że 100 szpitali w całej Polsce otrzyma bezpłatną wystawę zdjęć przedstawiającą największe zwycięstwa Natalii Partyki (tenisistka stołowa bez przedramienia, wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzyni paraolimpijska), Jerzego Płonki (niewidomy wioślarz, maratończyk i alpinista) i Piotra Pogona, inicjatora akcji, który dwukrotnie pokonał chorobę nowotworową i pomimo resekcji płuca bierze udział w maratonach i zawodach triathlonowych.

Życiorysy i osiągnięcia bohaterów akcji Think positive! są dobitnym przykładem, że wszystko w życiu jest możliwe, a choroba nie musi oznaczać rezygnacji z ambicji i marzeń.

- Sportowcy są idolami i wzorami do naśladowania. Pokazują jak ważna jest w życiu determinacja i wola walki. Szczególnie budujące są sukcesy osiągane przez sportowców dotkniętych niepełnosprawnością - budzą podziw, a przy tym dają ludziom nadzieję, że nawet ciężka choroba nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń - wyjaśnia Dorota Steliga z agencji Face it! organizującej akcję Think positive!

Celem akcji jest przekonanie pacjentów, że nigdy nie wolno się poddawać. Polscy lekarze potrafią dokonywać cudów, a pozytywne myślenie to pierwszy krok, by stawić czoła nawet najcięższej chorobie - przekonują organizatorzy. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze