Szymon i Bartek z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei rapują o szpitalnej codzienności

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 26 stycznia 2021 17:50

W ramach nowatorskiego projektu terapeutycznego młodzi pacjenci Przylądka Nadziei - Szymon i Bartek napisali tekst piosenki, zaprosili ulubioną panią doktor, złapali za mikrofony, zarapowali i nagrali stylizowany na lata 90. teledysk.

Szymon i Bartek z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei rapują o szpitalnej codzienności
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szymek Łąk ma 13 lat, Bartek Skoczylas 9. Poznali się na szpitalnej sali i szybko okazało się, że nadają na tych samych falach. Do tego stopnia, że dziś tworzą nierozłączną drużynę. Dzielą salę w klinice, odprowadzają się na zabiegi i operacje, razem grają w gry. Teraz spróbowali swoich sił w branży muzycznej.

Chłopcy napisali poruszający, pełen energii tekst o szpitalnej codzienności, która - jak się okazuje - wcale nie musi być nudna i monotonna. Przeciwnie, Szymon i Bartek świetnie wiedzą, co zrobić, żeby dobrego humoru i śmiechu nigdy nie brakowało. I postanowili podzielić się swoją receptą w piosence. Do nagrania zaprosili też swoją ulubioną panią doktor Jadzię, czyli Jadwigę Węcławek-Tompol, dla której również był to debiut w branży hip-hopowej.

Piosenka Szymona i Bartka to część nowatorskiego projektu terapeutycznego, realizowanego przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową w klinice onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei. Bo to nie tylko kolejna rozrywka dla dzieci zamkniętych w szpitalu, ale również sposób na bardzo potrzebne wyrażenie i radzenie sobie z emocjami podczas terapii.

-  Daliśmy dzieciom możliwość stworzenia indywidualnego środka wyrazu na temat swojej choroby -wyjaśnia Anna Szymańska z Kliniki Mentalnej, która działa w Przylądku Nadziei. - Ta forma jest ich subiektywnym przeżyciem, które pozwala wyrazić emocje, zmniejszyć napięcie, zdystansować się od choroby i tym samym łatwiej przejść przez proces leczenia.

Teledysk można zobaczyć m.in. na YouTube Fundacji ‘’Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum