Szukamy zdrowia w internecie

Autor: IDG.pl, AK/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2009 13:41

Polacy coraz częściej szukają porady lekarskiej zamiast w gabinecie doktora to na internetowych forach dyskusyjnych. Często kupują też produkty lecznicze przez Internet.

To wnioski z przeprowadzonego przez Gemius badania „Portale medyczne i zdrowie”.

Porady w Internecie szukają głównie panie (75 proc.) oraz osoby w wieku 25 - 34 lat (40 proc.). Czytane są zarówno porady umieszczane przez internautów, jak i specjalistów z różnych dziedzin medycyny - podaje serwis internetowy IDG.pl.

Co dziesiąty (10 proc.) internauta w okresie od stycznia do kwietnia 2009 roku kupił przez Internet różne leki lub produkty medyczne. Najwięcej kupiono kosmetyków i leków bez recepty takich jak witamin i preparaty wzmacniające, środki przeciwbólowe oraz suplementy diety.

Co do informacji o chorobach to największą popularnością cieszyły się te dotyczące chorób skóry, schorzeń kręgosłupa oraz przeziębienia i grypy.

Internauci, jak wynika z badania, głównie czytają o chorobach, rzadko biorą udział w dyskusjach na ich temat. Aktywny udział w dyskusjach toczących się na forum bierze co czwarty odwiedzający fora i grupy dyskusyjne.

Jednak, jak już pisaliśmy lekarze zalecają ostrożność w stosowaniu się do internetowych porad, czy wysyłanych e-maile instrukcji rozpoznawania chorób. Ostatnio po sieci krążył e-mail z instrukcją rozpoznawania wylewu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum