Sztab WOŚP podsumował zbiórkę w Koszalinie: padł rekord

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2018 19:35

Koszaliński sztab WOŚP podsumował 26. Finał, podczas którego zebrano rekordową kwotę 361 146,54 zł. To o ponad 11 tys. zł więcej niż przed rokiem. Indywidualnie, do puszki, najwięcej zebrał 16-letni Szymon Górny.

Fot. archiwum

Zastępca szefa koszalińskiego sztabu WOŚP Krzysztof Plewa we wtorek (27 lutego) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Koszalinie podziękował wszystkim wolontariuszom, sponsorom, służbom porządkowym, władzom miasta i centrum kultury za pomoc w organizacji tegorocznego 26. Finału WOŚP, który odbył się 14 stycznia. W Koszalinie główne imprezy miały miejsce na Rynku Staromiejskim.

Tradycyjnie Plewa poprosił wyróżnionych wolontariuszy, by wzięli do rąk przygotowane wcześniej plansze z cyframi, które w odpowiedniej kolejności, utworzyły kwotę zebraną przez koszaliński sztab podczas 26. Finału WOŚP. - Mamy rekord - mówił Plewa, podając kwotę 361 146,54 zł.

9 spośród 500 wolontariuszy, którzy dla sztabu (obejmuje swym zasięgiem również Manowo, Mielno, Będzino czy Połczyn-Zdrój) zebrali najwięcej pieniędzy, otrzymali dyplomy i drobne upominki. Od lat w tej sztuce niepokonane jest rodzeństwo - Szymon i Julia Górni. W tym roku Julia nie zbierała dla Orkiestry, za to jej brat w puszce miał najwięcej pieniędzy - ponad 7 tys. zł.

- Zbieram już 13. rok. W tym roku padł mój rekord. Zbieram, by pomagać. Uważam, że pomaganie jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że nikt z nas nie będzie musiał korzystać z tego sprzętu, na który zbieramy, ale jeżeli taka sytuacja, by się zdarzyła, to fajnie, być leczonym najlepszym sprzętem, najlepszej jakości - powiedział 16-letni Szymon Górny.

Podczas 26. Finału WOŚP zbierane były pieniądze na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Plewa poinformował podczas podsumowania finału w Koszalinie, że łączny wynik ze wszystkich sztabów z Polski i zagranicy ma zostać podany 8 marca w Warszawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum