Sztab Kaczyńskiego: Nie kłamiemy w sprawie szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2010 18:11

Szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego (PiS) Joanna Kluzik-Rostkowska wyraziła w poniedziałek (14 czerwca) nadzieję, Bronisław Komorowski odwoła swe słowa o tym, że politycy PiS "uprawiają kłamstwo" w kampanii wyborczej.

Rzecz oczywiście dotyczy prywatyzacji szpitali. Kluzik-Rostkowska odniosła się do wypowiedzi Komorowskiego sprzed kilku dni, kiedy kandydat PO przestrzegał polityków PiS przed „kłamstwem uprawianym regularnie w ramach kampanii wyborczej”. Chodziło o wypowiedzi polityków PiS, że Komorowski jest za prywatyzacją szpitali.

Szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego tłumaczyła, że na stronach internetowych PO znajduje się dokument „Polska obywatelska - podstawy programu politycznego PO”, w którym jest zapisane m.in., że „konkurencja ma znaczenie fundamentalne dla funkcjonowania każdego rynku, w tym medycznego, ważnym krokiem do jej zwiększenia jest prywatyzacja służby zdrowia”.

Przypomnijmy, że sztabowcy kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego czekają do północy (14 czerwca) na przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za słowa, że Bronisław Komorowski opowiada się za prywatyzacją szpitali. Jeżeli to nie nastąpi – złożą pozew do sądu w trybie wyborczym w tej sprawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum