Szpital w Varażdinie: czterech pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, dwóch w stanie krytycznym

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP07 sierpnia 2022 11:45

Dyrektor szpitala w Varażdinie Damir Poljak podkreślił, że po wypadku polskiego autokaru do placówki trafiło 11 rannych. Cztery osoby wróciły już do Polski, a z siedmiu pozostałych rannych czterech przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Szpital w Varażdinie: czterech pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, dwóch w stanie krytycznym
Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Fot. Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL/PAP

 

Ranni po wypadku autokaru w Chorwacji

- Czterech pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, dwóch w stanie krytycznym. Jeden z pacjentów został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na oddział urazowy - powiedział Poljak, cytowany przez agencję HINA.

Dodał, że cztery pacjentki w "zadowalającym stanie zdrowia" zostały wypisane i wróciły do Polski. W niedzielę rano rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina poinformował, że w nocy z soboty na niedzielę do Warszawy przyleciały cztery ofiary wypadku, które wróciły do kraju wraz z kierowaną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego delegacją, która w sobotę udała się na miejsce katastrofy. Jak dodał Jasina, przetransportowani w nocy ranni zostali przewiezieni do polskich szpitali.

Minister Niedzielski oraz wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz odwiedzili w sobotę swoich rodaków leczonych w szpitalu ogólnym w Varażdinie - przekazał z kolei szef władz regionalnych Andżelko Striczak.

- Po rozmowie z rannymi wyrazili zadowolenie z pracy naszych służb ratunkowych, a także z pomocy, którą ofiary wypadku otrzymały w szpitalu w Varażdinie - powiedział Striczak.

W wypadku autokaru, do którego doszło w sobotę rano na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia, zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, z których 19 jest w stanie ciężkim. Wszystkie ofiary wypadku to obywatele polscy, którzy zmierzali do położonego w Bośni i Hercegowinie sanktuarium w Medjugorje. Rannych umieszczono w szpitalach w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakovcu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum