Szpital w Dzierżążnie szuka wolontariuszy

Autor: kartuzy.info/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2016 12:53

Szpital w Dzierżążnie zdecydował się na wprowadzenie nowatorskiej metody rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym. Teraz poszukuje wolontariuszy na nowatorskie turnusy rehabilitacji ręki metodą CIMT.

Szpital w Dzierżążnie szuka wolontariuszy
Fot. Fundacja dr Clown (zdj. ilustracyjne)

Terapia dzieci z porażeniem mózgowym metodą CIMT polega na tym, iż dzieci przez dwa tygodnie poddawane są bardzo intensywnej terapii, która ma dla nich charakter zabawy, wyzwań, zadań i współzawodnictwa.

Ideą tej terapii i cechą charakterystyczną jest unieruchomienie jednej ręki. Dzieci na swojej sprawnej ręce mają założone rękawice kuchenne, w której dodatkowo umieszczone jest usztywnienie tak, aby wyłączyć automatyczną próbę używania tej ręki. Dzięki takiemu zabiegowi u dzieci wymuszana jest aktywność ręki niedowładnej.

Szpital w Dzierżążnie zamierza zorganizować w tym roku trzy turnusy rehabilitacyjne. Pierwszy ruszy 9 maja i potrwa do 25 maja. Hasłem przewodnim będzie świat bajek. Od 16 do 31 sierpnia dzieci zawitają do wioski indiańskiej, zaś od 28 listopada do 16 grudnia będą otaczać się cyrkowym światem.

Szpital poszukuje wolontariuszy. Istnieje także możliwość zaliczenia praktyki studenckiej.

Zgłaszać można się telefonicznie pod numerem telefonu 795 068 880 (do godz. 14.30) lub mailowo: sekrehdzieci.placówka@szpital.koscierzyna.pl.

Więcej: www.kartuzy.info

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum