Szpital tymczasowy w Katowice: zmiany w organizacji ruchu wokół placówki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2020 13:05

W związku z utworzeniem szpitala tymczasowego w ścisłym centrum Katowic - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym - czasowo zmieniono organizację ruchu w tym rejonie. Szpital lada chwila zacznie przyjmować pacjentów.

Szpital tymczasowy w Katowice: zmiany w organizacji ruchu wokół placówki
Policja apeluje, aby nie jeździć w Katowicach "na pamięć". Fot. PTWP

Policja apeluje, aby nie jeździć "na pamięć", zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami i stosowanie się do ustawionych tam nowych znaków drogowych.

Wprowadzono zakaz zatrzymywania na ulicy Olimpijskiej na odcinku od Alei Roździeńskiego do ulicy Skrzypka, za wyjątkiem miejsc wyznaczonych do parkowania. Na wysokości ulicy Skrzypka obowiązuje nakaz jazdy w prawo, a ruch na odcinku ulicy Olimpijskiej od Alei Korfantego do ulicy Ordona jest ruchem jednokierunkowym; ruch pojazdów odbywa się od Korfantego w kierunku Olimpijskiej.

Wyjazd z ulicy Ordona do Olimpijskiej może odbywać się tylko w lewo. Na wysokości ulicy Ordona w kierunku Alei Korfantego na odcinku Olimpijskiej obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów, który nie dotyczy służb miejskich i pojazdów dojeżdżających do szpitala.

Szpital tymczasowy w MCK to placówka na 500 miejsc. W obiekcie trwają ostatnie prace. Według zapowiedzi służb wojewody śląskiego przyjmie pierwszych pacjentów najpóźniej w poniedziałek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum