×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital apeluje o pomoc: „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy”

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Szpital Wojewódzki w Przemyślu19 stycznia 2022 06:20

Szpital apeluje o pomoc: „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy”. Najbardziej potrzebna jest woda mineralna, ale także chusteczki nawilżane, środki higieny osobistej, podkoszulki, piżamy, skarpetki, bielizna osobista, ręczniki oraz pantofle.

Szpital apeluje o pomoc: „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy”
Koronawirus w Polsce. Wojewódzki Szpital w Przemyślu Fot. PAP/Darek Delmanowicz
  • Szpital apeluje o pomoc: „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy”. Chodzi o wsparcie na oddziałach covidowych i dla wszystkich tych chorych, których nikt nie odwiedza
  • Takich pacjentów - jak wskazują przedstawiciele placówki - szpital miał zawsze, ale – jak stwierdzają w lecznicy – „pandemia zwielokrotniła ten problem”
  • Najbardziej potrzebna jest woda mineralna, ale także chusteczki nawilżane, środki higieny osobistej, podkoszulki, piżamy, skarpetki, bielizna osobista, ręczniki oraz pantofle

Szpital apeluje o pomoc: „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy”

Wojewódzki szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu apeluje o pomoc w ramach akcji „Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy”. Pierwszą jej odsłonę zainaugurowano ponad rok temu, w grudniu 2020.

-  Prosiliśmy w niej o wsparcie dla pacjentów przebywających w szpitalu, których nikt nie odwiedza. Choć zbiórki oficjalnie nie zaprzestaliśmy, z czasem – co oczywiste – jej efektywność powoli wygasała (choć do tej pory trafiają się dary z przeznaczeniem dla pacjentów). Nie nagłaśnialiśmy jej, ponieważ zapasy były wystarczające i nie było takiej potrzeby. Powoli jednak się one wyczerpują – wyjaśniają przedstawiciele placówki.

Jak tłumaczą pomoc kierowali przede wszystkim na oddziały covidowe, ale nie tylko. Pacjentów, których nikt nie odwiedza szpital miał zawsze, ale – jak stwierdzają w lecznicy – „pandemia zwielokrotniła ten problem”.

- Powody są różne: rodzina przebywa na kwarantannie, mieszka daleko i nie może przyjechać (mamy chorych z całego Podkarpacia), a czasem po prostu nie interesuje się losem krewnego – dodają.

Najbardziej potrzebna jest woda mineralna

Przy okazji poprzedniej akcji udało się (w ramach zbiórki i wpłat) zebrać m.in. ponad 800 butelek wody, prawie 300 maszynek do golenia, 198 szczoteczek do zębów, 187 past do zębów czy 209 mydeł w kostce.

Teraz potrzeby znów są duże, w związku z tym szpital ponownie prosi o pomoc.

- Najbardziej potrzebna jest woda mineralna – najlepiej w butelkach 0,5 l. To istotne wsparcie dla pacjentów z COVID-19 – wskazują w placówce.

Poza tym potrzebne są:

  • chusteczki nawilżane
  • środki higieny osobistej
  • podkoszulki, piżamy, skarpetki, bielizna osobista
  • ręczniki
  • pantofle

- Preferujemy, aby ubrania były nowe, ale mogą także być używane, o ile są w dobrym stanie i zostały wyprane. Bielizna – tylko nowa – podkreślają przedstawiciele placówki w Przemyślu.

I dodają: Nie prosimy o nic dla siebie jako pracowników i personelu szpitala. Chcemy pomóc każdemu pacjentowi, który tego potrzebuje do czego zachęcamy również Państwa – mieszkańców regionu.

Jak informuje szpital „Wszystkie rzeczy można dostarczać na portiernię przy wejściu głównym szpitala przy ul. Monte Cassino. Firmy oraz darczyńców, którzy pragną przekazać większe ilości darów, prosimy o kontakt telefoniczny: 16 677 56 95 lub e-mail: rzecznikprasowy@wszp.pl”. Można także dokonywać wpłat na nasze konto: Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, nr: 39 1130 1105 0005 2041 9720 0003  – w tytule: Darowizna na rzecz pacjentów.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum