Szpital Miejski w Zabrzu zadbał o PR, pochwalił się certyfikatem "PracoDawca Zdrowia"

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2019 07:30

Szpital Miejski w Zabrzu - jako jeden z trzynastu beneficjentów - został wyróżniony przez Ministerstwo Zdrowia certyfikatem "PracoDawca Zdrowia" za działania promujące wśród personelu zdrowie i zdrowy tryb życia. Szpital pochwalił się wyróżnieniem informując o tym media.

Szpital Miejski w Zabrzu zadbał o PR, pochwalił się certyfikatem "PracoDawca Zdrowia"
Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu odebrał nagrodę z rąk wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego. Fot. materiały prasowe

Jak już pisaliśmy, celem konkursu "PracoDawca Zdrowia" jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy i zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne wykrywające choroby cywilizacyjne.

O certyfikat ubiegały się przedsiębiorstwa, instytucje i urzędy, które dbają o zdrowie swoich pracowników i skutecznie wdrażają programy promocji zdrowia wewnątrz firmy. W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu nagrodzonych zostało 13 firm i instytucji, w tym Szpital Miejski w Zabrzu.

- To bardzo ważne wyróżnienie dla naszego szpitala, niezmiernie się z niego cieszę - powiedział dr Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, cytowany w informacji przekazanej przez szpital mediom.

Dodał: - Załoga jest najcenniejszym zasobem każdej firmy, zwłaszcza jeśli mówimy o placówce służby zdrowia. Wspierając pracowników, dbając o ich zdrowie i dobrą formę wzmacniamy cały szpital i poprawiamy jakość naszych usług. Pośrednio służymy więc w ten sposób pacjentom

Jak informuje Anita Przytocka, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Zabrzu, placówka od lat prowadzi działania promujące wśród załogi zdrowie i zdrowy tryb życia. Placówka kilka lat temu wprowadziła projekt edukacyjny promujący niepalenie wśród pracowników. Jego autorem był prof. Witold Zatoński, niestrudzony propagator życia bez dymu tytoniowego.

- Na terenie szpitala pojawiły się ulotki i plakaty zachęcające do niepalenia. Do zerwania z nałogiem zachęcali liderzy projektu, wybrani spośród załogi. Każdy z pracowników, który przez 3 miesiące wytrwał w niepaleniu, miał szansę wygrać rower górski - opisuje Przytocka.

Dodaje: - W szpitalu aktywnie wspierane są prozdrowotne kampanie profilaktyczne i społeczne. Promowana jest też idea szczepień, m.in. poprzez tworzenie na terenie placówki punktu szczepień przeciw grypie. Pracownicy szpitala, przy wsparciu zarządu, uczestniczą w zawodach sportowych i wydarzeniach promujących zdrowie i zdrowy tryb życia.

Przypomnijmy, że uroczystość wręczenia certyfikatów „PracoDawcą Zdrowia” odbyła się we wtorek (26 lutego) w Ministerstwa Zdrowia w Warszawie.

Wśród 13 laureatów znalazło się kilka szpitali: COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie, Szpital Miejski w Zabrzu.

Aby stać się „PracoDawcą Zdrowia”, należało spełnić przynajmniej osiem spośród dziesięciu konkursowych kryteriów regulaminu. Oceniane było m. in. promowanie aktywnego stylu życia pracowników, zwalczanie palenia tytoniu wśród załogi, czy wspieranie działań na rzecz ograniczenia stresu swoich pracowników. Pod uwagę było też brane zaangażowanie w prozdrowotne kampanie społeczne oraz wspieranie badań profilaktycznych pracowników.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum