Szlachetne metale w medycynie: leczą, odmładzają, zapobiegają zakażeniom

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2013 21:45

Srebro, złoto i platyna to nie tylko kruszce wykorzystywane do produkcji biżuterii. Te szlachetne metale potrafią dla nas zrobić dużo więcej. Cząsteczki srebra chronią organizm przed bakteriami i jednokomórkowymi organizmami. Złoto pomaga przywrócić skórze blask. A platyna pomaga w walce z rakiem.

Szlachetne metale w medycynie: leczą, odmładzają, zapobiegają zakażeniom
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Cząsteczki srebra chronią organizm przed bakteriami i jednokomórkowymi organizmami. Powstrzymują rozmnażanie się bakterii i niszczą te, które dostały się do organizmu.

Srebro wykorzystuje się też przy konstruowaniu nowoczesnych implantów. Ich nowatorstwo polega m.in. na tym, że pokryte są srebrem, co powoduje, że ryzyko zakażenia wewnętrznego jest ograniczone do minimum.

W preparatach i podczas zabiegów kosmetycznych wykorzystuje się złoto koloidalne, czyli zawiesinę mikroskopijnych cząsteczek złota w wodzie destylowanej. Preparat ten znalazł m.in. zastosowanie w zabiegach odmładzająco-liftingujących na twarz, szyję, dekolt i oczy. Złote nici implantuje się także w twarz i szyję, co zapobiega wiotczeniu skóry, polepsza jej jakość i wygląd.

Medycyna wykorzystuje też szczególne właściwości platyny. Ta przeobraża się w cisplatynę, która jest wykorzystywana do leczenia nowotworów jądra, płuca, jajnika, pęcherza moczowego, szyjki macicy, trzonu macicy, kory nadnerczy, czerniaka złośliwego, czy mięsaków. 

Więcej: www.gp24.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum