"Szlachetna paczka" szuka lekarzy wolonatriuszy

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2018 19:04

"Szlachetna paczka" w Szczecinie szuka lekarzy-wolontariuszy. Chodzi o rehabilitantów, neurologów, alergologów i kardiologów.

Chodzi o lekarzy, którzy będą współpracowali z osobami z rodzin, którym pomaga "Szlachetna paczka" Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak mówi Iga Masiorek, menadżer operacyjny akcji, chodzi o lekarzy, którzy będą współpracowali z osobami z rodzin, którym pomaga "Szlachetna paczka".

Pomoc lekarska dla rodzin to kolejny etap jej działań. Medycy będą np. udzielać wizyt lekarskich, wykonywać i kierować na badania czy doradzać w jakich placówkach można uzyskać pomoc. Żeby przystąpić do programu, należy wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.

"Szlachetna Paczka" to projekt pomocy bezpośredniej. Co roku przed Bożym Narodzeniem darczyńcy wybierają - ze specjalnej bazy - rodziny, którym chcą pomóc, i przygotowują dla nich świąteczne paczki. Akcję po raz pierwszy zorganizowano w 2000 roku w Krakowie. W ubiegłym roku w województwie zachodniopomorskim pomoc otrzymało ponad 620 rodzin.

Więcej: radioszczecin.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum