Szkoccy górale szukają lekarza

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2009 15:23

Mieszkanie z widokami, świeże powietrze, górskie wycieczki, kajakarstwo, wędkowanie, doskonały tradycyjny pub i zerową przestępczość, a do tego 70 tysięcy funtów rocznie za pracę co drugi tydzień - to oferta dla lekarza, który zechce osiąść w szkockiej wiosce Applecross - podaje TVN24.pl

Wieś w zachodniej Szkocji już od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuje lekarza. Problemem prawdopodobnie jest to, że do Applecross niemal nie sposób dotrzeć inaczej niż konno lub pieszo starą bitą drogą przez wysoką przełęcz, albo helikopterem. Szkoccy górale ogłaszają się nawet w czasopismach krajoznawczych i turystycznych.

Obecnie miejscowa społeczność pacjentów liczy tylko 265 osób. Wśród nich jest kilkunastu emerytowanych lekarzy, którzy z powodzeniem radzą sobie sami w mniej poważnych przypadkach.

Nowy lekarz miałby dzielić obowiązki z lekarką, mieszkającą w Applecross od 15 lat. Lekarską parę obowiązuje oryginalny system pracy: lekarz na dyżurze musi być gotów do pomocy pacjentom przez 24 godziny na dobę przez okrągły tydzień. Za to kolejne siedem dni ma wolne.

Zainteresowani szczegóły oferty znajdą na stronie internetowej, założonej przez mieszkańców wioski: http://www.gp.applecross.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum